WP-Members 3.2.6 - en to he_IL translation catalogue (276 entries)

en: %s Restriction
he_IL: הגבלת %s

en: %sclose%s
he_IL: %sסגירה%s

en: %sprint%s
he_IL: %sספרינט%s

en: (more&hellip;)
he_IL: עוד...

en: (optional)
he_IL: (רשות)

en: (required)
he_IL: (חובה)

en: <strong>ERROR</strong>: User has not been activated.
he_IL: <strong>שגיאה</strong>: המשתמש אינו פעיל.

en: A list of shortcodes is available here.
he_IL: להלן רשימת קיצורי הקוד הזמינים

en: A plugin developed by
he_IL: התוסף פותח על-ידי

en: Accepted file types should be set like this: jpg|jpeg|png|gif
he_IL: את סוגי הקבצים המקובלים יש להגדיר כך:jpg|jpeg|png|gif

en: Accepted file types:
he_IL: סוגי הקבצים המקובלים:

en: Activate
he_IL: הפעלה

en: Activate this user?
he_IL: לאשר את המשתמש הזה?

en: Activated?
he_IL: פעיל?

en: Active
he_IL: פעיל

en: Add Field
he_IL: הוספת שדה

en: Add a Field
he_IL: הוספת שדה

en: Additional Information
he_IL: מידע נוסף

en: Address 1
he_IL: כתובת

en: Address 2
he_IL: כתובת 2

en: Admin Notification
he_IL: הודעה להנהלה

en: Allows for a trial period
he_IL: מאפשר תקופת ניסיון

en: Allows for access to expire
he_IL: מאפשר לגישה לפוג

en: An email was sent to %s with your username.
he_IL: אימייל עם שם המשתמש שלך נשלח ל %s

en: Attribution
he_IL: ייחוס

en: Attribution is appreciated!  Display "powered by" link on register form?
he_IL: ייחוס תתקבל בברכה!  להציג "מופעל על ידי" על הקישור בטופס ההרשמה?

en: Auto Excerpt:
he_IL: תקציר אוטומטי:

en: Background color of image
he_IL: צבע הרקע של התמונה

en: Begin using the site.
he_IL: אפשר להתחיל להשתמש באתר

en: Biographical Info
he_IL: מידע ביוגרפי

en: Black Glass
he_IL: זכוכית שחורה

en: Block
he_IL: לחסום

en: CAPTCHA was not valid.
he_IL: קוד האימות אינו תקף

en: CAPTCHA was updated for WP-Members
he_IL: קוד האימות עבור וורדפרס-חברים עודכן

en: Change Password
he_IL: החלפת סיסמה

en: Characters for image
he_IL: תווים עבור התמונה

en: Checked by default?
he_IL: לסמן כברירת מחדל?

en: Checked value is required for checkboxes. Nothing was updated.
he_IL: ערך מסומן הוא חובה עבור תיבות סימון. שום דבר לא עודכן.

en: Choose Theme
he_IL: בחירת תבנית

en: Choose a Username
he_IL: בחירת שם משתמש

en: City
he_IL: יישוב

en: Clean
he_IL: נקי

en: Click here
he_IL: ללחוץ כאן

en: Click here to continue.
he_IL: נא ללחוץ כאן כדי להמשיך

en: Click here to log out.
he_IL: נא ללחוץ כאן כדי להתנתק.

en: Click here to register
he_IL: נא ללחוץ כאן כדי להירשם

en: Click here to reset
he_IL: נא ללחוץ כאן כדי לאפס

en: Click to log out
he_IL: ללחוץ כדי לצאת

en: Confirm Email
he_IL: אישור האימייל

en: Confirm Password
he_IL: אישור הסיסמה

en: Confirm new password
he_IL: אישור הסיסמה החדשה

en: Congratulations! Your registration was successful.<br /><br />You may now log in using the password that was emailed to you.
he_IL: יופי! ההרשמה הצליחה<br /><br />אפשר להתחבר כעת עם הסיסמה שנשלחה אליך באימייל.

en: Country
he_IL: ארץ

en: Custom Post Type settings were updated
he_IL: הגדרות סוגי פוסט עודכנו

en: Custom Post Types
he_IL: סוגי פוסט

en: Custom Stylesheet:
he_IL: גיליון עיצוב מותאם אישית:

en: Day Phone
he_IL: טלפון

en: Deactivate this user?
he_IL: לבטל את המשתמש הזה?

en: Dialogs
he_IL: תיבות דו-שיח

en: Dialogs and Error Messages
he_IL: הודעות דו-שיח ושגיאה

en: Display?
he_IL: להציג?

en: Displays the WP-Members sidebar login.
he_IL: מציג את הכניסה של וורדפרס-חברים בסרגל הצד

en: Do not block
he_IL: לא לחסום

en: Edit
he_IL: עריכה

en: Edit Field
he_IL: עריכת השדה

en: Edit My Information
he_IL: עריכת הפרטים שלך

en: Edit Your Information
he_IL: עריכת הפרטים שלך

en: Either the username or email address do not exist in our records.
he_IL: שם המשתמש או כתובת האימייל לא קיימים ברשומות שלנו.

en: Email
he_IL: אימייל

en: Email Address
he_IL: כתובת אימייל

en: Email Messages
he_IL: הודעות אימייל

en: Email Signature
he_IL: חתימת האימייל

en: Email is registered
he_IL: האימייל כבר רשום

en: Emails
he_IL: אימיילים

en: Emails did not match.
he_IL: כתובות האימייל אינן תואמות

en: Enable CAPTCHA
he_IL: הפעלת קוד אימות

en: Existing Users Log In
he_IL: כניסת משתמשים רשומים

en: Expires
he_IL: פג תוקף

en: Export
he_IL: יצוא

en: Export All Users
he_IL: יצוא כל המשתמשים

en: FAQs
he_IL: שאלות נפוצות

en: Field Label
he_IL: תווית השדה

en: Field Type
he_IL: סוג השדה

en: Fields
he_IL: שדות

en: First Name
he_IL: שם

en: Follow
he_IL: עקוב אחרינו

en: Font color of characters
he_IL: צבע הגופן של התווים

en: Font size
he_IL: גודל הגופן

en: For creating a forgot password link in the login form
he_IL: כדי ליצור קישור לאיפוס סיסמה בטופס הכניסה

en: For creating a register link in the login form
he_IL: כדי ליצור קישור להרשמה בטופס הכניסה

en: Forgot password?
he_IL: לאפס את הסיסמה?

en: Forgot username?
he_IL: שכחת את שם המשתמש?

en: Forgot?
he_IL: שכחת?

en: Height
he_IL: גובה

en: Hide
he_IL: להסתיר

en: Holds new registrations for admin approval
he_IL: עוצר הרשמת משתמשים חדשים עד לאישור מנהל

en: IP
he_IL: כתובת IP

en: IP @ registration
he_IL: כתובת IP והרשמה

en: Ignore warning messages
he_IL: להתעלם מהודעות אזהרה

en: Ignores WP-Members warning messages in the admin panel
he_IL: להתעלם מהודעות אזהרה של וורדפרס-חברים בלוח הבקרה

en: Image dimensions
he_IL: גודל התמונה

en: Image type
he_IL: סוג התמונה

en: Input the code:
he_IL: להזין את הקוד:

en: Last Name
he_IL: שם משפחה

en: Latest from ButlerBlog
he_IL: פרסומים אחרונים ב ButlerBlog

en: Latest from RocketGeek
he_IL: פרסומים אחרונים של RocketGeek

en: Leaving this set to full text allows anyone to read your protected content in an RSS reader. Changing this to Summary prevents this as your feeds will only show summary text.
he_IL: השארת הגדרה זו לטקסט מלא מאפשרת לכל אחד לקרוא את התוכן המוגן בקורא הזנות RSS. שינוי לתקציר מונע את זה כי ההזנות יציגו רק תקציר.

en: Log In
he_IL: כניסה

en: Login Failed!
he_IL: הכניסה נכשלה!

en: Login Failed!<br />You entered an invalid username or password.
he_IL: הכניסה נכשלה!<br>הזנת שם משתמש או סיסמה שגויים.

en: Login Page:
he_IL: עמוד כניסה

en: Login Status
he_IL: מצב ההתחברות

en: Manage Fields
he_IL: ניהול שדות

en: Manage Options
he_IL: ניהול האפשרויות

en: Manage reCAPTCHA Options
he_IL: ניהול אפשרויות קוד אימות של  reCAPTCHA

en: Moderate registration
he_IL: בקרת הרשמה

en: Need help?
he_IL: צריך עזרה?

en: New Registration
he_IL: רישום חדש

en: New User Registration
he_IL: רישום משתמש חדש

en: New User?
he_IL: משתמש חדש?

en: New password
he_IL: סיסמה חדשה

en: No
he_IL: לא

en: None
he_IL: ללא

en: Notify %s for each new registration? %s
he_IL: להודיע ל %s  מנהל על כל הרשמה חדשה? %s

en: Notify admin
he_IL: להודיע למנהל

en: Number of characters
he_IL: מספר התווים

en: Number of words in excerpt:
he_IL: מספר המילים בתקציר:

en: Online User Guide
he_IL: מדריך מקוון למשתמש

en: Options
he_IL: אפשרויות

en: Options should be Option Name|option_value,
he_IL: האפשרויות צריכות להיות שם אפשרות | option_value,

en: Pages
he_IL: עמודים

en: Password
he_IL: סיסמה

en: Password Reset
he_IL: איפוס סיסמה

en: Password changes
he_IL: החלפת סיסמה

en: Password fields cannot be empty
he_IL: שדות הסיסמה הם שדות חובה

en: Password reset
he_IL: איפוס סיסמה

en: Password successfully changed!
he_IL: הסיסמה הוחלפה בהצלחה!

en: Password successfully reset!<br /><br />An email containing a new password has been sent to the email address on file for your account.
he_IL: הסיסמה אופסה בהצלחה!<br /><br />אימייל עם הסיסמה החדשה נשלח אל כתובת האימייל שלך.

en: Passwords did not match
he_IL: הסיסמאות אינן תואמות

en: Passwords did not match.
he_IL: הסיסמאות אינן תואמות

en: Passwords did not match.<br /><br />Please try again.
he_IL: הסיסמאות אינן תואמות.<br><br>נא לנסות שוב.

en: Private Key
he_IL: מפתח פרטי

en: Public Key
he_IL: מפתח ציבורי

en: Quick Start Guide
he_IL: מדריך התחלה מהירה

en: Reactivate this user?
he_IL: לאשר מחדש את המשתמש הזה?

en: Red
he_IL: אדום

en: Redirect to (optional):
he_IL: להפנות ל (רשות):

en: Register
he_IL: הרשמה

en: Register Page:
he_IL: עמוד ההרשמה

en: Registered
he_IL: רשום

en: Registration Date
he_IL: תאריך ההרשמה

en: Registration IP
he_IL: כתובת ה IP בהרשמה

en: Registration completed
he_IL: ההרשמה הושלמה

en: Registration is Moderated
he_IL: ההרשמה מסוננת

en: Registration is Moderated, User is Approved
he_IL: ההרשמה מסוננת, המשתמש מאושר

en: Remember Me
he_IL: זכור אותי

en: Required field
he_IL: שדה חובה

en: Required?
he_IL: חובה?

en: Reset Forgotten Password
he_IL: איפוס סיסמה שנשכחה

en: Reset Form
he_IL: איפוס הטופס

en: Reset Password
he_IL: איפוס סיסמה

en: Restricted post (or page), displays above the login/registration form
he_IL: פוסט מוגבלת (או עמוד), מוצג מעל טופס כניסה/הרשמה

en: Retrieve Username
he_IL: שחזור שם משתמש

en: Retrieve username
he_IL: שחזור שם המשתמש

en: Secret Key
he_IL: מפתח סודי

en: Select a page
he_IL: בחירת עמוד

en: Set a custom email address
he_IL: הגדרת כתובת אימייל

en: Set a custom email name
he_IL: קביעת שם אימייל

en: Settings
he_IL: הגדרות

en: Show Excerpts
he_IL: להציג תקצירים

en: Show Login Form
he_IL: להציג טופס כניסה

en: Show Registration Form
he_IL: להציג טופס הרשמה

en: Site Key
he_IL: מפתח אתר

en: Sorry, "%s" is a <a href="https://codex.wordpress.org/Function_Reference/register_taxonomy#Reserved_Terms" target="_blank">reserved term</a>. Field was not added.
he_IL: מצטערים, %s הוא <a href="https://codex.wordpress.org/Function_Reference/register_taxonomy#Reserved_Terms" target="_blank">מונח שמור</a>. השדה לא התווסף.

en: Sorry, %s is a required field.
he_IL: מצטערים, %s הוא שדה חובה

en: Sorry, that email address already has an account.<br />Please try another.
he_IL: מצטערים, כבר יש חשבון עם האימייל הזה.<br />נא לנסות אחר.

en: Sorry, that email address was not found.
he_IL: מצטערים, כתובת האימייל הזו איננה

en: Sorry, that username is taken, please try another.
he_IL: מצטערים, שם המשתמש הזה תפוס, נא לנסות שם אחר.

en: Sorry, username is a required field
he_IL: מצטערים, שם המשתמש הוא שדה חובה

en: Specify a login page (optional)
he_IL: נא לציין עמוד כניסה (רשות)

en: State
he_IL: מדינה

en: Stored value if checked:
he_IL: הערך המאוחסן אם מסומi:

en: Stylesheet
he_IL: גיליון עיצוב

en: Subscription
he_IL: מנוי

en: TOS
he_IL: תנאי השימוש

en: Terms of Service
he_IL: תנאי שימוש

en: Terms of Service (TOS)
he_IL: תנאי השימוש

en: Thank you for using WP-Members
he_IL: תודה לך על השימוש בוורדפרס-חברים

en: The CAPTCHA solution was incorrect.
he_IL: פתרון קוד האימות היה שגוי

en: The challenge parameter of the verify script was incorrect.
he_IL: הפרמטר המאתגר של קוד האימות היה שגוי.

en: The database meta value for the field. It must be unique and contain no spaces (underscores are ok).
he_IL: ערך תיאור meta עבור השדה. הוא חייב להיות ייחודי, ללא רווחים (אפשר להשתמש במקפים תחתונים).

en: The name of the field as it will be displayed to the user.
he_IL: השם של השדה כפי שהוא יוצג בפני המשתמש.

en: The parameters to verify were incorrect
he_IL: הפרמטרים לאימות היו שגויים

en: The reCAPTCHA server was not reached.  Please try to resubmit.
he_IL: השרת של קוד האימות reCAPTCHA אינו נגיש. נא לנסות שוב.

en: The username cannot include non-alphanumeric characters.
he_IL: שם המשתמש אינו יכול לכלול תווים שאינם אלפא-נומריים.

en: There was an error processing the form.
he_IL: אירעה שגיאה בעיבוד הטופס.

en: There was an error with the CAPTCHA form.
he_IL: היתה שגיאה בטופס קוד האימות.

en: This content is restricted to site members.  If you are an existing user, please log in.  New users may register below.
he_IL: תוכן זה מוגבל לחברי האתר.  אם אתה משתמש קיים, נא להיכנס.  משתמשים חדשים יכולים להירשם להלן.

en: This setting allows a link on the /wp-login.php page to register using the WP native registration process thus circumventing any registration you are using with WP-Members. In some cases, this may suit the users wants/needs, but most users should uncheck this option. If you do not change this setting, you can choose to ignore these warning messages under WP-Members Settings.
he_IL: הגדרה זו מאפשרת קישור בעמוד הכניסה /wp-login.php להרשמה תוך שימוש בתהליך הרישום המקורי ולעקוף את הרישום שלך בוורדפרס-חברים. לפעמים זה עונה על הצורך, אבל רוב המשתמשים צריכים לא לסמן את האפשרות הזו. אם אינך משנה הגדרה זו, אפשר לבחור להתעלם מהודעות אזהרה אלו בהגדרות וורדפרס-חברים.

en: This setting allows any users to comment, whether or not they are registered. Depending on how you are using WP-Members will determine whether you should change this setting or not. If you do not change this setting, you can choose to ignore these warning messages under WP-Members Settings.
he_IL: הגדרה זו מאפשרת לכל המשתמשים להגיב, בין אם הם רשומים ובין אם לאו. תלוי איך אתה משתמש בוורדפרס-חברים, ייקבע אם עליך לשנות הגדרה זו או לא. אם לא תשנה הגדרה זו, באפשרותך לבחור להתעלם מהודעות אזהרה אלו תחת הגדרות וורדפרס-חברים.

en: Time-based expiration
he_IL: תפוגה מבוססת זמן

en: Title:
he_IL: כותרת:

en: To use Really Simple CAPTCHA, you must have the Really Simple CAPTCHA plugin installed and activated.
he_IL: כדי להשתמש בקוד אימות פשוט באמת, חובה להתקין ולהפעיל את התוסף Really Simple CAPTCHA.

en: Trial period
he_IL: תקופת ניסיון

en: USE CUSTOM URL BELOW
he_IL: להשתמש בכתובת URL מותאמת אישית להלן

en: Unblock
he_IL: ביטול חסימה

en: Update CAPTCHA Settings
he_IL: עדכון הגדרות קוד האימות

en: Update Dialogs
he_IL: עדכון דו-שיח

en: Update Emails
he_IL: עדכון האימיילים

en: Update Password
he_IL: עדכון הסיסמה

en: Update Profile
he_IL: עדכון הפרופיל

en: Update Settings
he_IL: עדכן ההגדרות

en: Update this file
he_IL: עדכון הקובץ הזה

en: User Profile Page:
he_IL: עמוד פרופיל המשתמש:

en: User update
he_IL: עדכון המשתמש

en: Username
he_IL: שם משתמש

en: Username is taken
he_IL: שם המשתמש כבר תפוס

en: Username or email do not exist when trying to reset forgotten password
he_IL: שם המשתמש או האימייל אינם קיימים, כאשר מנסים לאפס את הסיסמה

en: Users Screen
he_IL: מסך המשתמשים

en: Version:
he_IL: גרסה

en: Visit plugin site for more information
he_IL: נא לבקר באתר התוסף למידע נוסף

en: WP-Members
he_IL: וורדפרס-חברים

en: WP-Members Additional Fields
he_IL: שדות נוספים של וורדפרס-חברים

en: WP-Members dialogs were updated
he_IL: הדו-שיח של וורדפרס-חברים עודכן

en: WP-Members emails were updated
he_IL: האימיילים של וורדפרס-חברים עודכנו

en: WP-Members fields were updated
he_IL: השדות של וורדפרס-חברים עודכנו

en: WP-Members settings were updated
he_IL: הגדרות וורדפרס-חברים עודכנו

en: We were unable to validate the private key.
he_IL: הצלחנו לאמת את המפתח הפרטי.

en: We were unable to validate the public key.
he_IL: לא הצלחנו לאמת את המפתח הציבורי.

en: Website
he_IL: אתר

en: White
he_IL: לבן

en: Width
he_IL: רוחב

en: Width between characters
he_IL: המרווח בין התווים

en: Yes
he_IL: כן

en: You are logged in as %s
he_IL: אתה מחובר כ- %s.

en: You are not logged in.
he_IL: עוד לא נכנסת.

en: You can %s change this here %s by changing "For each article in a feed, show" to "Summary."
he_IL: אפשר %sלשנות זאת כאן%s על-ידי שינוי "עבור כל מאמר בהזנה," ל"תקציר".

en: You can %s change this here %s by checking the box next to "Users must be registered and logged in to comment."
he_IL: אפשר %sלשנות זאת כאן%s על-ידי סימון התיבה שליד "משתמשים חייבים להיות רשומים ומחוברים כדי להגיב"

en: You can %s change this here %s making sure the box next to "Anyone can register" is unchecked.
he_IL: באפשרותך %s לשנות את זה כאן %s ולוודא שתיבת הסימון ליד "כל אחד יכול להירשם" אינה מסומנת.

en: You can customize the content of the emails sent by the plugin.
he_IL: אפשר לשנות את תוכן האימיילים הנשלחים על-ידי התוסף.

en: You can customize the text for dialogs and error messages. Simple HTML is allowed %s etc.
he_IL: באפשרותך להתאים אישית את הטקסט עבור תיבות דו-שיח והודעות שגיאה. אפשר להשתמש ב HTML פשוט %s ועוד.

en: You entered an invalid username or password.
he_IL: הזנת שם משתמש או סיסמה שגויים.

en: You have entered an incorrect code value. Please try again.
he_IL: הזנת ערך קוד שגוי. נא נסה שוב.

en: You have set WP-Members to hold registrations for approval
he_IL: הגדרת את וורדפרס-חברים לעכב הרשמה עד לקבלת אישור

en: You have turned on reCAPTCHA
he_IL: הפעלת את reCAPTCHA

en: You must complete the CAPTCHA form.
he_IL: חובה להשלים את טופס קוד האימות.

en: You must enter a valid email address.
he_IL: חובה להזין אימייל תקף

en: Your WP settings allow anyone to comment - this is not the recommended setting.
he_IL: הגדרות האתר שלך מאפשרות לכל אחד להגיב - הגדרה זו אינה מומלצת.

en: Your WP settings allow anyone to register - this is not the recommended setting.
he_IL: הגדרות האתר שלך מאפשרות לכל אחד להירשם - זו אינה ההגדרה המומלצת.

en: Your WP settings allow full text rss feeds - this is not the recommended setting.
he_IL: הגדרות האתר שלך מאפשרות הזנות RSS בטקסט מלא - הגדרה זו אינה מומלצת.

en: Your information was updated!
he_IL: המידע שלך עודכן!

en: Zip
he_IL: מיקוד

en: but you have not changed the default message for "Registration Completed" under "WP-Members Dialogs and Error Messages."  You should change this message to let users know they are pending approval.
he_IL: אבל לא שינית את הודעת ברירת המחדל עבור "ההרשמה הושלמה" ב"הודעות תיבות הדו-שיח ושגיאות של של וורדפרס חברים".צריך לשנות את ההודעה הזו כדי ליידע את המשתמשים שהם בהמתנה לאישור.

en: but you have not entered API keys.  You will need both a public and private key.  The CAPTCHA will not display unless a valid API key is included.
he_IL: אבל לא הזנת מפתחות API. צריך מפתח ציבורי ומפתח פרטי. קוד האימות לא יוצג ללא מפתחות API.

en: checkbox
he_IL: תיבת סימון

en: click here to log out
he_IL: ללחוץ כאן כדי לצאת

en: click to log out
he_IL: ללחוץ כדי לצאת

en: email
he_IL: אימייל

en: file
he_IL: קובץ

en: hidden
he_IL: נסתר

en: image
he_IL: תמונה

en: log in
he_IL: כניסה

en: multiple checkbox
he_IL: תיבות סימון מרובות

en: multiple select
he_IL: בחירה מרובה ברשימה נפתחת

en: password
he_IL: סיסמה

en: radio group
he_IL: קבוצת לחצני רדיו

en: reCAPTCHA API keys are tied to a specific domain name for security reasons.
he_IL: מפתחות קוד האימות של-API reCAPTCHA קשורות לדומיין ספציפי מסיבות אבטחה.

en: reCAPTCHA Keys
he_IL: מפתחות reCAPTCHA

en: reCAPTCHA asks commenters to retype two words scanned from a book to prove that they are a human. This verifies that they are not a spambot while also correcting the automatic scans of old books. So you get less spam, and the world gets accurately digitized books. Everybody wins! For details, visit the %s reCAPTCHA website%s
he_IL: reCAPTCHA מבקש להקליד שתי מילים סרוקות מספר כדי להוכיח אנושיות. זה מאמת שהשולח אינו רובוט ספאם בקרו ב %sreCaptcha%s

en: reCAPTCHA is a free, accessible CAPTCHA service that helps to digitize books while blocking spam on your blog.
he_IL: reCAPTCHA הוא קוד אימות חינמי, לחסימת ספאם באתר שלכם.

en: reCAPTCHA requires an API key, consisting of a "public" and a "private" key. You can sign up for a %s free reCAPTCHA key%s
he_IL: קוד אימות של reCAPTCHA צריך מפתח API המורכב מ"מפתח ציבורי" ו"מפתח פרטי". אפשר להירשם לקבלת %sמפתח reCAPTCHA ללא תשלום %s

en: reCAPTCHA requires an API key, consisting of a "site" and a "secret" key. You can sign up for a %s free reCAPTCHA key%s
he_IL: קוד אימות של reCAPTCHA דורש מפתח API, המורכב מ "מפתח אתר" ו "מפתח סודי". באפשרותך להירשם לקבלת %sמפתחות reCAPTCHA ללא תשלום%s

en: select (dropdown)
he_IL: בחירה מרשימה נפתחת

en: text
he_IL: טקסט

en: textarea
he_IL: אזור טקסט

en: url
he_IL: כתובת URL
